Szórványstratégia és hídépítés

2019. június 25., címkék: nyugat-európai magyar református lelkigondozó szolgálat, diaszpóra

Határozott keresztyén/keresztény címmel tartotta hittudományi tanácskozását június 20–23. között Balatonfüreden a Nyugat-Európai Magyar Református Lelkigondozó Szolgálat (NyEMRLSz).

A nyugat-európai magyar reformátusság helyzetéről tanácskoztak Ausztriában

2018. július 11., címkék: diaszpóra, nyugat-európai magyar református lelkigondozó szolgálat

Rendhagyó történelemóra címmel tartotta hittudományi tanácskozását a Nyugat-Európai Magyar Református Lelkigondozó Szolgálat (NyEMRLSz) az ausztriai Felsőőrben. Az évente megrendezett hasonló találkozók célja, hogy a nyugat-európai diaszpórában szolgáló reformátusok megosszák egymással kihívásaikat, tapasztalataikat, és erősítsék közösségüket.

Hittudományi tanácskozás '56 emlékére Felsőőrött

2016. július 18., címkék: 1956, diaszpóra, nyugat-európai magyar református lelkigondozó szolgálat

Július 14-17. között szervezte meg idei hittudományi tanácskozását a Nyugat-Európai Magyar Református Lelkigondozó Szolgálat Felsőőrött. A háromnapos konferencián az '56-os forradalom 60. évfordulójára és a 20. század magyar református lelkészvértanúira emlékeztek a résztvevők.

A Nyugat-Európai Magyar Református Lelkigondozó Szolgálat közleménye

2015. július 28., címkék: diaszpóra, nyugat-európai magyar református lelkigondozó szolgálat

A Nyugat-Európai Magyar Református Lelkigondozó Szolgálat július 16–19-ig Tahitótfalun, a Sion Hegye Református Konferencia-központban tartotta rendes évi hittudományi tanácskozását a Magyar református szórványstratégiáról.

Magyar református értékeink megőrzése és továbbvitele

2013. július 30., címkék: diaszpóra, csákvár, nyugat-európai magyar református lelkigondozó szolgálat

A Vértes lábánál elterülő Csákvár református gyülekezete adott otthont idén július 18-21. között a Nyugat-európai Magyar Református Lelkigondozó Szolgálat (NyEMRLSz) rendszeres évi hittudományi és vezetőségi tanácskozásának.